MARMARİS MANŞET

VİRÜS ÇARŞIYI DA VURDU

VİRÜS ÇARŞIYI DA VURDU

Korona virüs’ün yarattığı ekonomik durgunluktan, alışverişin kalbi Marmaris Kapalı Çarşı da nasibini aldı. Yaz ödemeli çek kesen çarşı esnafı, ödeme tarihi yaklaşan çekler için ve dükkan kiraları için kara kara düşünüyor. Sezonun başlamaması nedeniyle birçok dükkan ise açılmadı

Korona virüs nedeniyle turizmde yaşanan durgunlukta çok etkilenen esnafların başında Marmaris Kapalı Çarşı esnafı geliyor. Ağırlıklı olarak yabancı turistlere hizmet veren Çarşı esnafı, kıştan sezona hazırlık yaptıklarını turist olmadığından dolayı birçok dükkanın açılmadığını belirtiyor. Ayakkabı, çanta, tekstil, hediyelik eşya, takı, kuyumcu gibi alanlarda hizmet veren esnaf, turizmde yaşanan belirsizliğin bir an önce netleşmesini istiyor.

“ZOR GÜNLER GEÇİRİYORUZ”

Toptancılardan mal alıp, yaz ödemeli çek kestiklerini belirten esnaf, “ Salgın tüm sektörlerde olduğu gibi bizleri de olumsuz etkiledi. Önümüzü göremiyoruz. Haziran ayı olmasına rağmen turizmde bir netlik yok. Birçok arkadaşımız işletmesini daha açmadı. Yabancı turist gelecek mi gelmeyecek mi bilmiyoruz. Esnaf olarak zor günler geçiyoruz. Kıştan  toptancılardan aldığımız mallara karşılık, yaz ödemeli çekler kestik. Çeklerin tarihi yaklaşıyor, çekleri ödememiz zor gibi görünüyor. Çeklerimiz vurulduğu zaman ticari sicilimiz de bozulacak. Her yönüyle zordayız. Kira ödeme sıkıntımız da var. Birçok mülk sahibi iş yapmadığımız halde kira almaya devam ediyor. Ciddi anlamda sıkıntıdayız. Konuyla ilgili devletimizden destek bekliyoruz. ”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!