MARMARİS MANŞET

VİRÜS İLE SAVAŞ

Federal Almanya’nın Pandemi’lerden sorumlu Robert Koch Enstitüsünden bir Tıp Profesörüne Üniversite öğrencileri televizyonla yayınlanan açık oturumda sorular soruyordu…

Tıp Fakültesi 2’ci sınıfta okuyan bir Alman genç şu soruyu yöneltti…

-“Colvit 19 ile mücadelede Federal Ordu ve Emniyet teşkilatımıza görev versek ve tüm halkı bir veya iki ay süre ile evlerinde tutsak, bunu yapacak ekonomik gücümüz mevcut, bu beladan kurtulabilir miyiz?”.

Profesörün hemen düşünmeden verdiği cevap çok dikkate değerdi…

“Hiç faydası olmaz  insanlara büyük kötülük yapmış oluruz,  hareketsizlikten kalp-damar gibi daha başka hastalıklarla karşılaşmaları çok muhtemeldir.  Virüs büyük çoğunlukta semptom vermeden yaşayabilir ve diğerine geçebilir, söylediğin sadece kağıt üzerinde değişiklik yapar, neticeyi etkilemez”.

Burada çok açık ve net görüyoruz ki insanları evlere hapsetmek virüs’ün etkisinin azaldığını sadece kağıt üzerinde göstermek içindir, gerçekte değil. Aynı zamanda yaşlı insanları hareketsizliğe mahküm etmek başka hastalıklara sebep olacağını dünya çapındaki Profesörler ifade ediyorlar.

Gerçekte fiziksel mesafe, maske ve hijyen en önemli faktörler.

Bunu ben değil tüm dünyanın Tıp Uzmanları söylüyor…

Ancak önümüzün yaz olduğu ve sıcakların geleceği düşünülürse virüs’ün etkisinin düşeceği kesin, bunu da yaşlıları evlere kapattık onları kurtardık diye göstermekte başarının bir sırrı olabilir.

Düşünelim, herkesi bu virüs’ten korumak yerine işin kolayına gidip  65 yaş üstü ve 20 yaş altı (şimdi 18 yaş altı)  toplam 30 Milyon insanı evlere kapatıp kalan ile savaşıyoruz. Hemde olağanüstü durum ilan etmeden ve kafadan ayırım yaparak…

Diğer ülkeler hiçbir şekilde ayırımcılık  yapmamaya dikkat ederken biz halkı yaşlara bölüp evlere hapsedip sayıyı indiriyoruz.

Virüs ile savaşta, ne sebeple olursa olsun:

Zenci-Beyaz, Kadın-Erkek, İhtiyar-Genç, Yabancı-Yerli ayırımı yapan bizden başka tek bir ülke var mı?

Varsayalım Sağlık Bakanlığı üstüste bir hafta her akşam 30.000 test yaptı, 0 vaka, 0 ölüm, 0 yoğunbakım demiş olsa bu virüs bitti mi veya azaldı mı demek olacak?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!