MARMARİS MANŞET

VİRÜS NEREYE TIRMANIYOR?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 310 makalesi bulunuyor.

Dünyanın zirvesine, Everest tepesine yok yok Ağrı tepesine. Bence hiçbir tepeye çıkamaz neden mi virüs zirvelerde yaşayamaz da ondan.

Ama virüs zirve yapıyor her gün, yok yok zirve yapan virüs değil, virüsün bulaştırdığı insanlar zirve yapıyor. Virüs bulaşmış insanlar zirve yapıyor.

Peki, virüsü bulaştıran kim? Kim olacak insanlar, insanlar bir birine bulaştırıyor.

Peki, bu bir bilinmeyen mi? Ne münasebet, yediden yetmişe bilmeyen yok.

Ölü bir virüsün yaptığına bak, dünya onun esiri. Gariptir, cansız bir virüsü yok etmek için canlı virüs kullanılıyor. Tüm değerlere aykırı bir durum, izahsız.

Dünya tıp otoriteleri karar verdi bu virüs yaşlıları öldürüyor, dedi. Yaşlıları ve tıbbi kontrol altında olanları, koruma altına alındı.

Atmış beş yaş ve kronik hastalıkları olanlar, ev hapsinde karantinaya alındı aylardır. Sosyal ilişkileri kesildi, hareketsiz yaşama mahkûm edildiler.

Aylar çabuk geçti ve malum virüsün aşısı bulundu. Doğal olarak ilk önce atmış beş yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunanlar, dünyada olduğu gibi, bizim ülkemizde de aşılandı. Allah a şükürler olsun, hem de ikinci aşıları da yapıldı.

Tüm atmış beş yaş üstü, bu virüsün etkisi dışına çıkarıldığı yazıldı, söylendi. Yani atmış beş yaş üstü insanlarımıza, virüs bulaşmayacak, bulaşsa da ölüm riski çok az ve de rahatsızlıkları genelde ayakta atlatacaklar.

Buraya kadar kimsenin sözü yok. Dün, salgın nedeniyle belki de yürüyemez hale gelen ve de hareketsizlik nedeniyle başkaca sorunlara müptela olan bu insanlarımız, aşılandılar ama ne yazık ki yine ev hapsi karantinadalar Neden?

Türkiye baştan aşağı kırmızıya boyandı. Sorumlu olan dün karantinaya alınan, bu gün aşılanması bitirilmiş yaşlı kategoride bulunan insanlar mıdır ki, yine ev hapsi karantina mahkûmiyetine devam kararı var?

Ölü Virüs, elbette tırmanamaz, tırmandıran ise malum insanlar, atmış beş yaş üstü insanlar tıbbi güvence altında iken hala neden bu sıkıntılı yasaklar?

Nasrettin Hoca bir gün yolun kenarında kedisini yıkıyormuş. Yoldan geçen arkadaşı hocaya:

“Hocam kediyi yıkama ölür.” demiş. Hoca aldırış etmemiş ve yıkamış.

 Arkadaşı dönüşte Hocayı tekrar yolun kenarında görmüş. Kedi ölmüştü. Adam:

“Hocam ben size kediyi yıkamayın ölür demedim mi?” demiş. Hoca:

“Ben kediyi yıkarken ölmedi ki sıkarken öldü”

Başka yorum yok.

YAZARIN SON YAZILARI
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
DÜNYA NEREYE GİDİYOR? - 17 Nisan 2021
¼ NEDEN AŞI OLMADI? - 15 Nisan 2021
VEHBİ’NİN KERRAKESİ - 13 Nisan 2021
KUŞKULU BEKLEYİŞ - 12 Nisan 2021
BU CANLARIN VEBALİ? - 9 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!