MARMARİS MANŞET

VİRÜS VE AKP

Şurası çok açık ve net AKP bu virüs eylemleri ve kararları ile hayli oy kaybetti, bu bir gerçek. Bilhassa 65 yaş üstünü çok uzun süre sayılacak bir zaman küçücük evlere hapis etmenin bedeli mutlaka olacaktır.

Unutmayalım ki Türkiye’de genelde 65 yaş üstü insanların %80 gibi büyük çoğunluğu maddi imkansızlıklar nedeni ile çocukları dolayısı ile torunları ile birlikte oturuyorlar. Oturdukları evler küçücük, bazıları karanlık apartman daireleri.

Bu kadar zaman onları küçücük evlere hapsetmenin bir bedeli mutlaka olacaktır.

Bunu hesap edemeyenin siyasetçi olması da oldukça zor…

20 yaş altı derken 18-19 ve 20 yaşlarındaki gençlere de  büyük eziyet…Üstelik bunlarda seçmen…

Dünyaya bakıyorsunuz ve örnek arıyorsunuz ancak  hiçbir ülkede bu yaş ayırımı yapılmamış…Ya olağanüstü hal ilan edilmiş veya hiçbir şey. Yaş ayırımı yapan tek bir ülke yok.

Zaten olağanüstü hal ilan edilmeden bu şekilde ayırımcı ve özgürlüğü kısıtlayan kararlar alınması demokratik hukuk devletlerinde mümkün değil.

Bunun neticesi ise hiç şüpheniz olmasın seçimlerde mutlaka sandığa yansıyacaktır…

Eğer genç bir Anamuhalefet olsaydı belki de seçimler yakınlaşırdı…

İktidar partisinin hangi siyasi parti olduğu bu gibi kararlarda hiç önemli değil, önemli olan bu kararları alırken tabanın

nasıl bir yaşam içinde olacağıdır. Yani ferah bahçeli villalarda olanların değil esas küçücük evlerde olan çoğunluğun

düşünce ve yaşadıkları sıkıntıların önemi ağır olabilir.

Yaşlı büyüklerimizi koruyoruz diyerek 40 derece sıcakta sokağa salmak ile yine yaşlı büyüklerimizin iki aydır neler çektiklerini de birazcık görüp anlayabilmek çok önemli.

65 yaş üstü ile 20 yaş altına koruma bahane edilerek verilen iki aydan fazla ev hapsinin seçimlerde unutulacağını tahmin etmek ise çok daha büyük bir hatadır…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!