MARMARİS MANŞET

YARIN! YARIN MI?

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 337 makalesi bulunuyor.

Yarın, yarın mı ne olacak, neyi hayal ediyorsunuz, hangi hayaliniz gerçekleşecek diye düşünüyorsunuz? Yapma masum ve aşırı iyimsersiniz.
Malum salgının atmış binlerden, beş binin altına düştüğünü mü göreceksiniz? Yanılmadınız bu hayalinizde, yarın elbette salgın beş binlerden aşağı düşecektir bu kesin. İşiteceksiniz.
Beş binin altına düşmüş bir salgını neticesinde, herkes iş, aş ve bir başka hayaline kavuşacak mı? Beklenti harereti çok yüksek ama ne yazık ki soğuk duşa ihtiyaç duyulabilir.
Kendi kendimizi yarın, yarınlarda diyerek kandırmada çok maharetliyiz.
Aya gideceğiz derken de sözler gerçek, gerçek sözlerse hayal değil miydi? Aya ilk ayak basan insanımızın adını ben duymadım ya siz?
Türkiye malum salgın ile ilgili aşılararda boğulacak diyorlar, nüfusumuzun üç katı aşı temin edilmiş, sözleşmeleri yapılmış.
Bakan diyor ki; bana inanmıyorsanız bulana sormadık mı o da evet demedi mi diyor. Evet diyor da bir aksilik olmazsa diye de ekliyor. Bir kısmı gecen hafta ülkemize inmiş, peki bir haftadır gelen aşıyı olan var mı? Günde iki milyon aşı yapma kapasitemiz var da, o halde gecen hafta gelen, 14 milyon doz aşıyı olduk, bitti de kimsenin haberi mi yok?
Aşı pasaportu çıkardılar bizim olduğumuz aşı yok, yani olduğumuz aşı ile kapılardan çıkma imkanımız yok. Ya yurtdışından gelenler varsa ne olacak, ne olacakmış, dönüşte 14 gün karantina. Gel de işin içinden çık.
Kasalarımız, şimdilik karşılıksız yardım yapmaya müsait değil, peki ne olacak? Ne olacak ya zam üstüne zam yapıp, ya da para basıp bu hibe yardımları yapabileceğiz. Para basamayacağımıza göre zamlarla yola devam.
Türkiye başta aşı, ekonomi, hibe yardımlarını ile uğraşırken bir de kaset bildirimleri günümüze oturdu. İktidar bu da dış mihrakların yeni oyunu dedi.
Sahi, siz hangi yarın, yarınlardan bahsediyorsunuz?
Bana göre yarın için tahminim, maske, mesafe, hijyen hariç her şey serbest, tüm yasaklar geçmişte kaldı, yarınlar mı? toz! Pembe.

YAZARIN SON YAZILARI
AFGANİSTAN KORE OLUR MU? - 16 Haziran 2021
SUKûNET - 15 Haziran 2021
AKP VE PLAJ - 14 Haziran 2021
CHP BASIN TOPLANTISI - 12 Haziran 2021
DOĞALGAZ ENERJİ - 6 Haziran 2021
SANCILI NEFES - 1 Haziran 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!