MARMARİS MANŞET

Yatağan Cumartesi Pazarında Sıkı Denetim

Yatağan Cumartesi Pazarında Sıkı Denetim

Yatağan ilçe merkezinde cumartesi günü kurulan sebze ve meyve pazarında koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında gerçekleştirilen denetimler en üst seviyelerde sürdürülüyor.

Yatağan İlçesinde büyük bir kararlılıkla sürdürülen Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında  gerçekleştirilen denetimler hız kesmiyor. Bu bağlamda ilçe merkezinde cumartesi günü kurulan sebze ve meyve pazarında denetimler en üst seviyelerde sürdürülüyor. İlçe Kaymakamlığının koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimler büyük bir kararlılıkla sürdürülürken, yapılan denetimlerin büyük kararllılıkla gerçekleştirildiği ise tedbirlere uymayanlara yazılan çok sayıdaki cezadan belli oluyor.

Görevliler gerek  pazarcı esnafını gerek ise pazara alış veriş için gelen vatandaşları maske takmanının gerekliliği, sosyal mesafenin korunması ve hijyet kuralları hakkında özel olarak hazırlatılan afişlerle bilgilendiriyorlar. Pazaryerinde ayrıca Yatağan İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından internet bağlantılı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar aracılığıyla vatandaşların karantina tedbirlerine tabi tutulup tutulmadıkları da kontrol ediliyor.

Yetkililer ülke genelinde olduğu gibi Yatağan İlçesi genelinde de Koronavirüs (Covit 19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında  alınan tedbirlere uymayan çok sayıda vatandaşa idari para cezasının yazıldığını belirterek, bundan sonra da alınan tedbirlere uyulmaması halinde para cezalarının yazılmasına devam edileceğinin  bilinmesini istiyorlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!