İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDEN AŞI BİLGİLENDİRMESİ

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü, Covid-19 aşılama programının sağlık çalışanlarının ardından Muğla’da 85 yaş ve üzeri vatandaşların da aşılama çalışmalarının başladığını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Muğla genelinde ilk olarak sağlık çalışanlarına yönelik, ardından huzurevleri, engelli rehabilitasyon merkezleri ve koruma evlerinde çalışanlar ile 90 yaş üstü vatandaşları kapsayacak şekilde aşılama başlatılmıştı. Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “ Bugün itibari ile 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın da aşılama çalışmaları başlatılmıştır. 85 Yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile yakınları, yaşlılarımızın evde mobil aşılanmaları için, 182 ve MHRS web sistemlerinden randevularını alabileceklerdir.

Ayrıca 85 Yaş ve üzeri vatandaşlarımız; 182 ve MHRS web sistemleri üzerinden kendisine en yakın sağlık kurumundan (Aile Sağlığı Merkezleri / Özel veya Kamu Hastanelerinden) randevu alarak aşıları yaptırabileceklerdir.

Covid-19 aşısı ile ilgili tüm soruları cevaplandırmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde “Covid-19 Aşı Bilgilendirme Masası” kurulmuştur” denildi.

Bununla ilgili;

• Kimler aşı olacak?

• Covid-19 Aşısı nerede uygulanıyor, ücretli mi?

• İlk ve ikinci doz aşımı ne zaman olacağım?

• Aşı randevumu nasıl alabilirim?

• Aşı olduktan sonra olası yan etkileri neler, karşılaştığımda neler yapmalıyım?

• Aşı olmadan önce ve aşı olduktan sonra nelere dikkat etmeliyim?

• Gebeyim, Emziriyorum, Covid-19 hastalığını geçirdim, 18 Yaşından küçüğüm, Grip aşısı/Zatürre aşısı oldum Covid-19 Aşısı Olmalı mıyım? ;

Sorularınızın Cevabı hafta içi her gün 08.30-17.30 saatleri arasında; COVİD-19 Aşı Bilgi Hattında TLF:0252 212 4305 – TLF:0252 212 4306

- Marmaris Manşet Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://marmarismanset.com/haber/7571029/il-saglik-mudurlugunden-asi-bilgilendirmesi