HAYIRLI(!) EVLAT

Gökten Ulugergerli
Gökten Ulugergerli

Son günlerde anasının babasının kapısını çalmayanlar, birden bire ana sever baba sever oldular. Neden mi elbette şu malum ve meşhur aşıyı olabilmek için. Malum yaşlı ana veya babasına bakanlar aynı evde, bir ve beraber iseler, yaşlarına bakılmaksızın aşı olabiliyorlar. Bunun ilk örneği, Ankara Büyükşehir eski Başkanı Melih Gökçek.

Aşı olmak isteyen ve sıraları gelmediği halde aşı olmak isteyenler, belki de kapılarını bile çalmadıkları ana babalarına bakar oldular.

İnsanların ana babalarına, ecdatlarına bakmaları elbette boyunlarının borcudur. Gel gör ki sırf aşı olabilmek için bu kapıyı çalanları, yine de Allah a havale etmek gerekir yanlış hareket ettikleri bir yana bir d e kul hakkı yiyorlar. Günümüzde aşı olabilmek için hayırlı! evlatlar çoğaldı.

SOFİSTİKE BEYAN CEZALANDIRILMALI

Bir televizyonda izledim tesadüfen. Haber spikeri konuğuna soruyor, aşılanma ne zaman biter diye.

Konut kendinden emin bir şekilde cevaplıyor, nisan veya mayıs ayında aşılanma işi biter diye. Ne yalan söyleyeyim içimden suratına tüküresim geldi.

Daha bir milyon beş yüz kişinin aşılaması bile tamamlanmamışken, her gelen aşı partisinin on dört gün bekleme suresi var iken, hangi tarihlerde ne kadar doz aşı gelebileceği bilinmeden, böyle yanıt veren insanın – insanların ve televizyonlarında bu tip insanlara yer verenlerin vicdanına seslenmekten başka çare yok. Milletin aklı ile dalga geçmek cezasız kalmamalı bence.

ADAM OLMANIN YÖNTEMİ NEDİR?

Günün birinde Hoca’nın da içinde bulunduğu topluluktan birisi;

“Hocam, adam olmanın yöntemi nedir?” deyince; Hoca Efendi, adamın nefes almasına bile fırsat vermeden;

“Canım, bunu bilmeyecek ne var, elbette kulaktır.” der.

Fakat Hoca, arkadaşlarının “kulaktır” cevabından pek bir şey anlamadıklarını anlayınca açıklama yapma gereğini duyar:

“Aa!. . Bunu bilemeyecek ne var? Herhangi bir adam konuşurken onu can kulağı ile dinlemeli; bu arada kendi ağzından çıkanı kendi kulağı duymalıdır.”

- Marmaris Manşet Gazetesi, Gökten Ulugergerli tarafından kaleme alındı
https://marmarismanset.com/makale/7572724/gokten-ulugergerli/hayirli-evlat