Marmaris’ten sanki çekirge sürüsü geçti

Gökten Ulugergerli
Gökten Ulugergerli

Beni bağışlayın bu başlığı kullandığım için ama gerçekten de sanki bayram suresince çekirge sürüsü geçti Marmaris’ten.

Marketler bakkallar, mega alışveriş merkezleri talan edildi sanki. Meyve sebze tavuk ve. Kutusundan boşalırken kapış kapış gitti.

Tatil şeridi Marmaris’in neresinde olursa olsun deniz sahillerinde araç koyulacak yer bulunamadı. Sahilde park eden araçlar geriye dönemedi ta ki saatler sonra yollar boşalıncaya kadar, yani araçta, karavanda geçti bu kaynar havalardazaman.

Sahillerdeki tarla ve bahçeler adeta talan edildi. Ne SEBZE KALDI NE DE MEYVE.Yerinde satış yapıldı, pazarlara gönderilecek mal kalmadı.

Ya bir de üretim olmasaydı halimiz ne olacak diye düşünmeli insan. Bugün bulduk yedik içtik, ya bir de su olmasa sebze meyve et tavuk olmazsa ne olacak halimiz? Özetle, kıtlık çalsa kapımızı insan insanı mı yiyecek?

Yeme içmeleri geçtik te sonrası önemli. Her tuvalet, her yer şişe ,kutu, izmarit meyhane atıkları, her yer yemek atıkları poşet. vesaire vesaire. Görüntü iğrenç.

Hani çekirge istilası sonrası, kıyamet göstergesi gibi. Hani büyüklerimiz söylerdi, biz ne yemesini ne içmesini ne de sevmesini biliyoruz.  Seven insan, sevdiğini öldürür mü hiç?

- Marmaris Manşet Gazetesi, Gökten Ulugergerli tarafından kaleme alındı
https://marmarismanset.com/makale/7573595/gokten-ulugergerli/marmaristen-sanki-cekirge-surusu-gecti