MİLLİ FUTBOLCU AKGÜN KAÇMAZ

Metin Cangör
Metin Cangör

Geçen gün Frankfurt’ta bulunan Alman Futbol Federasyonunda idim. Eski bazı tanıdıklarla orada ancak görüşmek mümkün oluyor. Bütün eski Alman futbolcu ve antrenörler devamlı ziyaret ederler.

Gittiğimde yanıma yaklaşan ve Genel Sekreterlikte çalışan bir hanım ”bir dakikanızı rica ederim siz Türkiyeden geldiniz değilmi?” dedi. Evet diye cevaplayınca şöyle dedi:

”Türk Milli Takımında Futbol oynamış 1954 dünya kupasına katılmış 1935 doğumlu bir futbolcunuz var ismi Akgün KAÇMAZ. Hakkında hiçbir bilgi yok İnternette bile onun yerine Lefter Küçükandonyadis’in resmini koymuşlar. Kendisinin Marmaris’te ikamet ettiğini duyduk, sizde oradan geldiğinize göre acaba hakkında bilgi veya resim gibi şeyleri rica etsek tedarik edebilir misiniz?” dedi.

Hayretler içinde kaldım, Türkiye yapmıyor da Alman Futbol Federasyonu yapmaya çalışıyor bu işi…

Ben çok iyi hatırlıyorum Fenerbahçede oynardı, Akgün-Naci-Necdet diye orta sahası vardı.

Marmaris Emniyet Müdürlüğünden rica ediyorum. Eğer Akgün Kaçmaz beyefendi Marmaris’te oturuyorsa gazeteye adres veya telefonunu verirlerse Türkiye’ye döndüğümde gider konuşur ve gerekli bilgileri alır Alman Futbol Federasyonuna yollar ve dolayısı ile bütün dünyanın gördüğü İnternette yayınlanması sağlanır.

Bu aynı zamanda Türkiye’nin reklamı olacaktır…

Kendilerine şimdiden teşekkür ederim.

- Marmaris Manşet Gazetesi, Metin Cangör tarafından kaleme alındı
https://marmarismanset.com/makale/7573897/metin-cangor/milli-futbolcu-akgun-kacmaz