Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'nden Sağlık Turizminde Önemli Bir Adım

Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın da desteği ile Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen toplantılar neticesinde 7-9 Ekim 2021 tarihinde Antalya ilinde gerçekleşmesi planlanan Hestourex 2021 4. Dünya Sağlık, Spor ve Alternatif Turizm Fuarına Valilik katkıları ile “Sağlık Turizmi” temasıyla katılma kararı verildi.

Fuara katılım sağlayacak ve stant açacak olan kurum ve kuruluşlar Mustafa Pabuççuoğlu Kültür Merkezinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonunda Aktüel Expo Fuar Yetkilisi Arzu Yüngül ve İl Müdürlüğü personeli Dr. Çiğdem Demirci tarafından bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Gerçekleştirilen toplantıya Valilik, Üniversite, İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Turizmi Yetki Belgesi almış ve alma sürecine girmiş olan sağlık tesisleri, seyahat acentaları ve STK yönetici ve temsilcileri iştirak etti. Yapılan toplantı ile amaçlanan kamu-özel-STK işbirliği, somut olarak gerçekleşmeye başladı.

Toplantının tamamlanmasının ardından planlanan fuar etkinliği için Aktüel Expo Fuar Yetkilisi ile Muğla Valiliği adına İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü arasında hizmet protokol sözleşmesi imzalandı

İl Kültür Turizm Müdürlüğü Dr. Zekeriya Bingöl yaptığı açıklamada: “İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak, deniz-kum-güneş üçlüsünün yanı sıra Muğla’da turizmin hem dört mevsime yayılması hem de Muğla’mıza farklı destinasyonlar kazandırmak amacıyla kültür, sağlık, spor ve eko turizm gibi diğer alternatif turizm çeşitlerinin geliştirilmesini önemsiyoruz. Sağlık turizmi ile ilgili çalışmalarımız, sağlık turizminin aktif aktörleri olan kamu-özel-STK iş birliği ile de artık daha sistemli olarak ilerlemeye devam edecek.

Sayın Valimiz Orhan Tavlı’nında desteğiyle Muğla’mızda Sağlık Turizmini etkin kılmak bu yönde turist ağırlaya bilmek için 7-9 Ekim 2021 tarihinde Antalya ilinde gerçekleşmesi planlanan Hestourex 2021 Fuarına katılacağız. Verimli bir Fuar olacağı ve Muğla Turizmine önemli katkılar sağlayacağı kanaatindeyim.” dedi.

             

 

- Marmaris Manşet Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://marmarismanset.com/haber/7746688/mugla-kultur-ve-turizm-il-mudurlugunden-saglik-turizminde-onemli-bir-adim