Marmaris’te Trafik Güvenliği Bir Harekete Baktı

İçişleri Bakanlığı tarafından trafik güvenliğine dair “Bir Hareketine Bakar Hayat” temalı trafikte emniyet kemeri uygulaması kampanyasının en geniş kitlelere buluşturulabilmesi amacıyla Marmaris’te 7 ayrı noktada Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından uygulama yapıldı. Yapılan uygulamaya Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Oktay Kapsız, İlçe Jandarma Komutanı J Yrb. Murat Çam, Marmaris Marmaris Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Barış Havsalı, trafik polisleri ve jandarma personeli katıldı.

Etkinlik kapsamında direksiyon başındaki sürücülere emniyet ve jandarma ekipleri, trafikte emniyet kemeri kullanımının kaza sonrası can kaybını yüzde 45, ağır yaralanma riskini ise yüzde 60 oranında azalttığına dikkat çeken broşür ve maske dağıtılırken emniyet kemeri takmanın önemi anlattı.

 

Sürücüleri kemer takması konusunda uyarılarda bulunan Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, “ İçişleri Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen bu uygulamayı Marmaris’te de uyguluyoruz. Amacımız sürücülerimizin tamamının emniyet kemerini takması. Marmaris’te sürücülerimiz bu konuda duyarlı ve büyük bir orana kemerlerini takıyor” dedi.

- Marmaris Manşet Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://marmarismanset.com/foto/8228005/marmariste-trafik-guvenligi-bir-harekete-bakti