MARMARİS MANŞET

YENİ BAŞKAN MEHMET AYYILDIZ OLDU…

YENİ BAŞKAN MEHMET AYYILDIZ OLDU…

Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız’ın istifasından sonra 2 Şubat 2021 tarihinde yapılan olağan Ocak ayı toplantısında Yönetim Kurulu Başkanlığınca yapılan seçimde oy birliği ile Mehmet Ayyıldız seçildi.
Esnaf Odasından yapılan açıklamaya göre; ”Toplantıda asil yönetim kurulu üyesi olan Turan Karabenli ve Temel İlhan’ın Ocak 2021’de işletmelerini kapatmış olmalarından dolayı 5362 sayılı kanun gereği yönetim kurulu asil üyelikleri düşmüş oldu.
Bu durumda yedek yönetim kurulu listesinde 2 yedek üye kanun gereği yönetim kurulu asil üyeliğine çağırılmak zorundaydı.
2020 yılında aynı şekilde 2 asil üye esnaflık faaliyetini sona erdirmesinden dolayı 1. ve 2. Sıra yedek üye esnaf odası yönetimine davet edilerek alınmıştı.
2021 ocak ayında 2 asil üye esnaflığını sona erdirince bu sefer yedek üye listesinden sıra ile 3. Sıradan Fikri Kolkesen 4. Sıradan Mehmet Ayyıldız asil yönetim kurulu üyeliğine çağırıldı.
5362 sayılı kanun gereği asil yönetim kurulunda iki tane ayni soy isimden kişinin yer alamayacağından dolayı ve özellikle son 3 yıldan beri oda idaresinde etkin rol oynayan Mehmet Ayyıldız’ın yönetim kurulunun tümünün tavsiyesi üzerine yapılan seçimde Mehmet Ayyıldız oy birliği ile Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı olarak seçilmiş oldu”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!