MARMARİS MANŞET

YENİ VERGİLER

Sevgili okurlar Türkiye gibi kendisi fazla bir şey üretemeyen ve daha çok tüketen bir ülkenin en çok paraya ihtiyacı olur…

Bu parayı normalde yabancılardan faizle alır…

Faizler yüksekse ve para bulamıyorsa yapılacak tek şey ülke içinde para bulmak için çareler aramaktır.

Elektriğe, Doğalgaza, Petrole, Sigara, İçkiye hatta başka vergilere zamlar yapılır çünkü bunlar günlük kullanılan ve parası peşin verilen genelde takside bağlanmayan paralardır.

82 Milyonluk bir halk topluluğunun günlük Petrol, Doğalgaz, sigara, alkol vs. gibi ödemeleri çok büyük rakamlardır. Bunlara yapılacak en ufak zam kartopu gibi büyüyerek devlete vergi olarak gider.

Dışarıdan para bulunamıyorsa yapılacak tek şey içerden bulmaktır…

Bunun için de yeni vergiler ve yeni zamlar gerekir.

Bu gibi zamlar halkı çok büyük şekilde rahatsız eder, bütçelerini altüst edebilir.  Ayrıca birde 4 çocuk yapın diye tavsiyelerde bulunursanız bu çocukların masrafını da hesap ederseniz bayağı sıkıntılı hatta batık bir bütçe sahibi olabilirsiniz.

15 gün önce Norveç’te idim ve bir arkadaşımı ziyaret ettim. Norveç 1961 yılına kadar fakir ancak ondan sonra Kuzey Denizinde buldukları Petrol ve Doğalgaz ile zengin olmuş. Toplam nüfusları 5 Milyon 300 Bin, Yüzölçümü 285.000 m2.

Hiçbir ailede 2 den fazla çocuk yok.   Acaba zenginliğin önemli sebeplerinden birincisi bu mu?

Eskiden şimdiki gibi sigorta yoktu çocuklar anne ve babalarına bakarlardı, şimdi ise hemen herşey var.

Yeni vergilerle bu işin yürümeyeceği kesin, bu ilk değil şimdiye kadar çok defa denendi. Türk milleti zengin bir millet zaten değil, üzerlerine birde yeni vergiler binerse daha fazla yük altında ezilecektir.

Maaşlara yapılan zamlarla diğer zamları karşılaştırırsanız zaten durumu anlarsınız…

Birde zamları duyan esnafın yaptığı ve yapacağı zamları düşünün…

Para bulmak veya zam yapmak yerine acaba tasarrufa gidilse, birçok lüzumsuz harcamalar kontrol edilip azaltılsa olmaz mı?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!