MARMARİS MANŞET

YEREL SİYASET DURGUN AMA HAVALAR BULUTLU VE YAĞMURLU

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 317 makalesi bulunuyor.

Nedense CHP Muğla il teşkilatı ve özellikle başkanlık seçimi beklenen düzeyde yankı uyandırmadı.

Sanki CHP Muğla ve ilçe teşkilatlarının hepsi olmasa bile bir kısmının, İl başkanının değişeceği gibi bir kanaatleri vardı. Yakın zamana kadar CHP il başkanının değişeceği söylentileri almış başını gitmiş idi.

Son seçimlerde Muğla da CHP oy kaybına uğramış ve seçimleri az farklarla kazanmıştı.

Genel olarak toplam CHP oyları, yaklaşık olarak yüzde elli beşlerden, yüzde 0tuzbeşlere doğru bir düşüş seyretmiş idi.

Bu düşüş elbette irdelenmeli ve yapılacak değişiklikler ile alınması gereken önlemler üzerinde hassasiyetle çalışma başlatılmalıdır.

Gelelim ilçemize. Marmaris’te bir çivi bile çakılmadı seçimlerden bu yana o kadar ay geçmesine rağmen.

Muğla büyükşehir Belediyesine bu bağlamda çok büyük görev düşmektedir. Özelikle de Marmaris ilçesi için.

Marmaris belediyesinin nasıl olsa borçlarını ödüyoruz -ki o borçlar da Marmaris gelirlerinden ödeniyor- o nedenle buraya herhangi bir yatırım yapmama gibi bir düşünce asla olmamalı zinhar olmamalıdır.

Zira mevcut belediye Başkanı Mehmet Oktay ve yönetimi, bütçe yetmezliği olmasına rağmen, dar imkânlarla Beldibi yollarını, neredeyse bitme noktasına getirilmesini sağlamıştır. Ayrıca hal böyle iken bir de tasarruf yapılarak belediye borçları yaklaşık, dört milyon daha azaltılmıştır.

Hal böyle iken seçimlerden bu yana onca vakit geçmesine rağmen Muğla Büyükşehir’in Marmaris için bir yatırımı olmadığı gibi bir hamlesi de yoktur. Varsa şimdiden özür dilerim.

Büyükşehir Başkanımız, Muğla’da turizmi on iki aya yaymalıyız demekle bir iş başarılmış olmadığını en iyi bilenlerdir. Turizm, hangi yatırım, yenilemeler alınan tedbirlerle on iki aya yayılabileceği ifadesi de anlaşılamamaktadır. Derelerini temizlenmediği o nedenle aşırı kokuların, ancak yağmur sularıyla denize döküldüğünü unutmamak lazım. Büyükşehir tarafından yapılan yolların, çamur çukurlarına dönüştüğü unutulmamalıdır. Keza bidayette oluşan ve de hala yapılamayan çukur ve yıkıntılar hala seyir için öylece durduğu unutulmamalıdır. Yakın zamanlarda, koordinasyon eksikliği nedeniyle, bilinçsizce yapılan yol kazımı nedeniyle Marmaris’i günlerce susuz ve elektriksiz kaldığı unutulmamalıdır…

Turizm sezonuna fazla değil iki ay kaldı. Marmaris’in ana yolları ne halde diye bir bakan var mı bence yok. Yollarda taşlar raks ederken, kaldırımlar da eşlik ediyor. Yapılan bir şey var o da para tahsilatlarının Büyükşehir tarafından anında tahsil edilmesi. Marmaris bunu mu hak ediyor, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım.

YAZARIN SON YAZILARI
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!