MARMARİS MANŞET

YILBAŞI İÇİN GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

YILBAŞI İÇİN GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Marmaris’te yerli ve yabancı turistlerin yeni yılı huzur ve güven içinde karşılanabilmesi için güvenlik güçleri, sağlık camiası ve yerel yönetimlerle birlikte tüm önlemlerin alındığını vurguladı.

Marmaris Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, yılbaşı tatilini halkımızın ve ilçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin huzur ve güven ortamı içerisinde geçirebilmesi için gerekli güvenlik önlemlerinin alındığı belirtildi.

EMNİYET VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Buna göre yapılan açıklamda; “Hava şartlarının da dikkate alınması suretiyle özellikle yılbaşı gecesi görevlendirilecek önleyici devriyeler ile trafik akışının düzenlenmesi, kavşaklarda ve kritik görülen güzergahlarda kontroller yapmak maksadıyla görevlendirilecek trafik timlerinin sayısı artırılacak, 29 Aralık tarihinden itibaren saat 21:00′ den sonra yol emniyet ve kontrol faaliyetlerine ağırlık verilecektir.

   Trafik kontrolleri, kazaların yoğun olarak meydana geldiği yol kesimlerinde yapılacak, olumsuz hava koşullarının yaşandığı durumlarda trafik timleri yol güzergahlarında seyir halinde veya sürücüler tarafından rahatlıkla görülebilecek alanlarda tepe lambaları sürekli yanar vaziyette konuşlandırılacaktır.

   Yılbaşı gecesi özellikle saat 24:00′ den sonra alkol denetimlerine ağırlık verilerek, denetimlerde belirlenen limitlerin üzerinde alkol aldığı tespit edilen sürücüler hakkında gerekli yasal işlemler yapılacak, alkolsüz başka bir sürücünün bulunmaması durumunda, araçları trafik kuruluşlarına ait park yerinde veya yediemin otoparklarında muhafaza altına alınacak ve araç sürücüsü ile araçta bulunan diğer şahıslar mahallinden temin edilecek ticari araçlarla gidecekleri yere gönderilecektir.

    Trafik birimlerinin büro hizmetlerinde çalışan personelden de ekiplere takviye yapılarak trafiği düzenleme ve denetim faaliyetleri arttırılacaktır.

     Denetimler, asayiş birimleri ile koordineli olarak akan trafiği ve personelin can güvenliğini tehlikeye düşürmeden, aydınlatılmış ve sürücüler tarafından rahatlıkla görülebilecek alanlarda yapılacaktır.

     Görevli personelin kılık ve kıyafetleri ile otolarının temiz, düzenli ve bakımlı olmasına özen gösterilecek, sürücülere hitap edilirken saygılı ve kararlı olunacak, halkla ilişkileri zedeleyecek diyalog ve tartışmalara girilmeyecektir.

    Yılbaşı tatili süresince içkili ve içkisiz/ umuma açık ve umuma mahsus yerler Jandarma ve Emniyet birimlerince denetlenecek. Yürütülecek denetimlerde kamunun güvenliği ve istirahatini teminen. oluşabilecek olaylar ve ihbarlara karsı duyarlı olunarak durumun niteliğine göre seri şekilde müdahale edilecek.

Maytap, çatapat, füze tabir edilen ve halkımızın huzurunu bozan patlayıcıların satılması ve kullanılmasına izin verilmeyecek.

     Her türlü ihbar kısa sürede değerlendirilerek yeteri kadar ekip sevk edilecek, sevk edilen ekiplerin (asayiş, trafik, olay yeri inceleme vb.) koordineli ve eş zamanlı olarak olay yerine intikalleri önceden planlanacaktır.

    Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde (19 Mayıs Gençlik Meydanı, gece kulüpleri, sahil şeridi vb.) gerekli güvenlik tedbiri eri alınacak, devriye uygulamaları artırılacak.

   Nöbet ve kontrol görevindeki personelin, görevine odaklanması için başta cep telefonu olmak üzere dikkat dağıtıcı her türlü materyalden uzak durması konusunda uyarılarak sadece göreve odaklanmaları sağlanacaktır.

BELEDİYE HİZMETLERİ

1- Şehir içi trafiğin aksamaması açısından gerekli önlemler alınacak. Yılbaşı tatili süresince vatandaşları mağdur etmemek kaydıyla yolların bakımı, su ve kanalizasyon hizmetleri aksatılmayacak.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığınca itfaiye ve Marmaris Belediye Başkanlığınca zabıta görevlilerine gerekliğinde göreve hazır olmaları için gerekli uyarılar yapılacak.

Olumsuz hava koşullarının yaşandığı durumlarda önceden gerekli kontrollerin yapılarak oluşabilecek sel baskınlarına karşı hazırlıklı olunacak.

SAĞLIK HİZMETLERİ:

Tatil süresince halkımızın sağlık hizmetlerini kesintisiz sürdürülmesi ve muhtemel trafik kazalarına karşı Devlet Hastanesi ve tüm Aile Sağlığı Merkezlerinde 24 saat nöbet esasına göre sağlık ekipleri bulundurulacak.

 İlçe Sağlık Müdürlüğü. Marmaris Devlet Hastanesi ve Aile Sağlığı Merkezlerine ait ambulansların her türlü bakım ve ikmalleri yapılmış olarak hazır durumda bulundurulmaları sağlanacak. Nöbetçi eczanelerin açık bulundurulması sağlanacaktır.

Acil kurtarma ve ilkyardım hizmetleri (ALO 112) göreve hazır olacak şekilde bulundurulacak. Yukarıda belirtilen tüm konularda İlçe Sağlık Müdürlüğü gerekli koordinasyonu sağlayarak önlemleri alacak.

POSTA TELGRAF VE TELEFON HİZMETLERİ:

Telekom Müdürlüğü ve Posta İşletme Merkezi Müdürlüğünce hizmetlerin aksatılmadan ve vatandaşların taleplerine cevap verecek şekilde sürdürülmesi maksadıyla, haberleşme ile ilgili gerekli teknik önlemleri önceden planlayacak ve uygulanmasını sağlayacak.

ELEKTRİK ve AYDINLATMA HİZMETLERİ

İlçemizde meydana gelebilecek elektrik arızaları vb. konularda gerekli önlemleri almak üzere yeterli düzeyde personel, araç ve ekiplerin hazır olarak bulundurulması sağlanacak.

YANGINLARLA İLGİLİ TEDBİRLER

 Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığınca itfaiye ekipleri olabilecek bir yangın ihbarına karşı anında müdahale yapılabilmesi için hazır bulundurulacak.  Orman İşletme Müdürlüğünce, orman yangınlarına karşı her türlü önlem eksiksiz alınacak.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!