MARMARİS MANŞET

YİNE AYNI CEZA TOPLAYIN 65 ARTILARI TIKIN İÇERİ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 306 makalesi bulunuyor.

Ne istiyorsunuz şu atmış beş yaş ve üstü insanlardan. Sağlığımızı düşünüyorlarmış, geç beyim geç bu sevdadan. Bizleri eve hapse yollamanın amacı ayak bağı olmamamız için. Yollarda, araçlarda metrolarda, vapurlarda ve benzeri  tüm mahal ve yerlerde, kaldırımlarda yer kaplamayalım gelen geçen rahat etsin,malum salgına vesile olmayalım diye. Affedersiniz malum salgına ben mi sebep oluyorum, ben mi yayılmasını sağlıyorum ki bene hep yasaklar geliyor?

Kısıtlama getirdiğiniz her vatandaşın daha doğrusu yüzde doksan dokuzunun, okula giden torunları var ve de dışarıda çalışanları var. Ben iki saat daha dışarıda kalırsam ki zaten geceleri dışarı çıkmak yasak,  malum salgın dizgin altına mı alınacak? Efendim sebep, mesai saatlerinin başlama ve bitme zamanlarında yaşlılar sokaklarda olmasın. Buna kimler güler bilemiyorum. Kaldıki 65 yaş üstü çalısan yüz binler var.

Birbirimiz kandırmayalım, Yaşlılar konunun vehametinin fatkında gerekli önlem ve önlemlerini alıyor neden derseniz, yaşam virajını dönmüş yaşamın kıymetini bilenler de ondan.Şiz bulaşanlarlardan ziyade bulaştıranlarla mcadele ediniz.

Her yer açık hem de gece gündüz efendim saat ondan sonra kapattık her mekanlar diyorsunuz önlem olarak. Ya size vahiy mi geldi, virüs saat ondan sonra istirahate çekiliyor diye. Ya da yaşlılar dışarıda dolaşırlarsa virüs onlara bulaşırda ev karantinasında olduğunda, bulaşamaz, bulaşmaktan korkuyor diye.

  Deli , kahveye girdiğinde soluk soluğaydı.Boş bir masaya oturup ocağa seslendi;

– Bana bir çay !

çay geldi , şekerleri atıp karıştırdı. Garsonadan yine şeker istedi.

Onları da atıp karıştırdı,yeniden istedi.

Garson;

– Sekiz şeker koydun çaya ,dedi şaşkın şaşkın,

– Koydum ama , işte görüyürsun, hepsi eriyor!

Biz mi ne yapıyoruz? Ne yapacağız, çayla sekeri karıştırdık şimdi de ayırmaya çalışıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!