MARMARİS MANŞET

YOLLAR MÜHÜRLENDİ

Gökten ULUGERGERLİ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 317 makalesi bulunuyor.

İster asfalt olsun isterse kaldırım taşı, ister toprak olsun, isterse çamur, hepsi mühürlendi. Gökyüzü biraz temizlendi. Biraz da yeryüzü temizlensin.

Ortak akıl ile mücadele edilmeli salgınla. Ben yaptım oldu projeleri kısa ömürlü ve de neticesinin verimsiz olduğu tıp otoriteleri tarafından dillendiriliyor. Hep sil baştan. Görünen köy kılavuz istemez derler ve de söyleyenler doğru söyler.

Dünya gördü biz nedense geç gördük kılavuz istemeyen köyü.

Ne oldu? Ne olacak bir karış suda döndük döndük durduk. Balık misali susuzluktan çok can gitti hala da gitmeye de devam ediyor, mekânları Cennet olsun.

Peki, kalanlar ne yapıyor, ne yapacaklar, bir karış suda debelenip debelenip duruyorlar.

Bir buçuk yıldır, öylemi yapsak böylemi yapsak diye deneme yanılma politikasını uygular olduk, kasada fazla para da yok, kısmen mi yapsak diye diye bu günlere geldik.

Türkiye’nin acilen döviz girdisine ihtiyacı var. Yaz kapıyı çaldı, acil döviz alıcıları sırada. Döviz yoksa sıkıntı diz boyu. Bu kez yıllık kapansak bile çare etmez derdimize.

Sonunda,  ZİNCİRMARKETLER altı gün açık bir gün! Kapalı olarak, şehirlerarası yolculuklar yüzde elli kapasite ile izine bağlı olarak, kaymakamlık veya valilikten izin koparan iş yerleri açık olarak, kamu çalışanları vardiyalı olarak, BANKALAR AÇIK İŞYERLERİ KAPALI OLARAK! Olarak, TAM! Kapanmaya geçtik ve de yolları sokakları mühürledik kimseler basmasın diye. Bir de unutuyordum az daha, nedeni ve sebebi bilinmez ama içki satışları da yasaklandığı iddia ediliyor, bu tam kapanmalı sure içerisinde. İçki imalat hizmetinin de, her evde olmasa bile birçok ikametgâhta, faaliyet gösterdiği söyleniyor.

Bakalım, sonu ne olacak böyle bir kapanmanın, inşallah neticesi hayırlara vesile olur.

Paralelinde, ülkemiz insanlarının da yüzde yetmiş beşi aşılanmış OLABİLECEK Mİ acaba?

Elbette arzu edilen, Ülkemiz turizm gelirlerinin kapısının da tam açılması.

Salgın ile mücadele mi? Bence ikinci sıraya düştü, düşecek.

YAZARIN SON YAZILARI
TAM KAPANMA TAM ELEK - 3 Mayıs 2021
YOLLAR MÜHÜRLENDİ - 28 Nisan 2021
ABD VE SOYKIRIM - 24 Nisan 2021
SALGIN AKORT TUTMUYOR - 21 Nisan 2021
TURİZM SİESTADA MI? - 20 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!