MARMARİS MANŞET

YUNAN ADALARI İLE TRAFİK

Metin CANGÖR

Yazarın şu ana kadar yazılmış 383 makalesi bulunuyor.

Sevgili okurlar dün akşam Almanya’nın Avrupa Parlamentosunda Milletvekili olan ve Yunanistan ile ilişkiler komisyonu üyesi eski bir dostumla Whatsapp üzerinden sohbet ettik.
Konuşmalarımızda bana bu Pandemi işinin tamamen bitmesinin kısa sürede mümkün olmadığını ve birkaç yıl alacağını söyledi. Aşı bulunması halinde bile, aşının çoğaltılması, satılması ve alanların kendi içlerinde bunu halka aşılamalarının uzun bir süre alacağını anlattı…
Çok haklı idi…
“2021 yılına hiç plan yapma, tamamen ölü bir yıl olacak” dedi.

Turizmin tamamen bu süre içinde biteceğini, 2021 de hükumetlerin ülkeler arası gezileri ve turizmi dahi yasak edebileceklerini de söyledi.
Benim sorum üzerine de Yunan adaları ile gidiş gelişlerin en erken 2022 yılına kadar mümkün olmayacağını ifade etti. Buna esas sebep olarak Türkiye’de büyük bir enflasyon olması ve Euro’nun çok yükselmesi
nedeni ile TL’nin düşmesini gösterdi.
“Bırakırsan Yunanlılar gelip herşeyi Türkiye’den alır ve Yunanistan büyük döviz kaybına uğrayacağı için izin vermeyecekler, bunun kararı şimdiden alındı” dedi.
Yani Türk limanları ile Yunan adaları arasındaki gemi seferlerinin en erken, belki 2022 yılında olabileceğine işaret etti.

Konuşurken daha kafi miktarda grip aşısı bulamazken büyük sayılarla Corona Virüs aşısı bulmayı beklemek pek akıllıca değil dedi.
Netice olarak görünen 2021 yılında turizmin 2020 den çok daha az olacağı…
Bu yıl turist bazı ülkelerden az sayıda da olsa geldi, Alman arkadaşımın söylemek istediği Virüs bütün dünyada bitmeden, gelecek yıl ülkeler arası seyahat dahi yasak edilebilecek ve hiç turizm olmayacak.

Maalesef bunlar gerçekler inşallah atlatırız…

YAZARIN SON YAZILARI
TURİZME YAZIK OLDU - 15 Nisan 2021
KARADENİZ ISINIYOR - 14 Nisan 2021
ZAMLARA DEVAM - 9 Nisan 2021
AVRUPA KOLAYLIYOR - 8 Nisan 2021
SAVAŞ ÇIKMAZ - 7 Nisan 2021
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
error: Content is protected !!